Urząd Gminy w Różanie ul. Plac Obrońców Różana 4 06-230 Różan tel. (29) 767-91-20 e-mail: ugrozan@post.pl

 


W dniu 15 czerwca 2009 roku zakończony został remont przystanku  autobusowego przy ulicy Poniatowskiego w Różanie. Remont obejmował m.in. montaż nowych wiat przystankowych, wydzielenie zatoczek parkingowych, utwardzenie placu oraz ułożenie nowej kostki brukowej, wykonanie odwodnienia terenu, montaż nowych koszy na śmieci oraz instalację barier ochronnych.
   W celu poprawy bezpieczeństwa podróżujących, na przystanku wykonano również system monitoringu, który będzie pierwszym elementem budowy kompleksowego systemu monitoringu wizyjnego dla Różana.
   Prace remontowe wykonała firma „BRUK-POL Grzegorz Musiński” z Różana, natomiast system monitoringu przedsiębiorstwo „Brabork-Laboratorium” z Warszawy.

tekst/foto
UG Różan


W dniu 13 czerwca 2009 roku na stadionie miejskim w Różanie oraz w forcie nr 1 odbył się cykl imprez promujących miasto i Publiczne Gimnazjum im. Obrońców Różana pn. „Różan Dawniej i Dziś”. Uroczystości odbyły się z okazji  V rocznicy nadania Publicznemu Gimnazjum nazwy im. Obrońców Różana i zostały zorganizowane przez Publiczne Gimnazjum w Różanie przy współpracy  Burmistrza Gminy Różan oraz Gminnego Ośrodka Upowszechniania Kultury.
Tego dnia imprezy rozpoczęły się zawodami wędkarskimi o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Różanie. Kolejnym punktem było otwarcie wystawy fotograficznej „Różan Dawniej i Dziś” oraz udostępniony został dla zwiedzających fort nr 1.
   Podczas imprezy odbyły się również zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Gminy, można było podziwiać pokazy jazdy i umiejętności kawaleryjskich, odwiedzić wystawę wyposażenia i umundurowania żołnierza polskiego i niemieckiego oraz posilić się grochówką z wojskowej kuchni polowej. W godzinach popołudniowych nastąpiło uroczyste otwarcie oraz przywitanie przybyłych gości przez Burmistrza Gminy Różan Jerzego Parcińskiego i Dyrektora Publicznego Gimnazjum Annę Kurlandę.
Mimo deszczowej pogody udało się przeprowadzić inscenizację epizodu batalistycznego z obrony Różana we wrześniu 1939 roku, w wykonaniu grup rekonstrukcji historycznej: GRH „Narew” z Łomży, GRH „Batalion Tomaszów” z Tomaszowa Maz., GRH „Kozienice” z Kozienic, GRH „9 Pułku Strzelców Konnych” z Grajewa, GRH „5 Pułku Piechoty Legionów” z Białegostoku i Sokółki.
   Na zakończenie imprez Burmistrz Gminy Różan Jerzy Parciński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Świderski dokonali wręczenia nagród dla zwycięzców w zorganizowanych zawodach oraz odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu artystów operowych.

   
   
   
   
   
   
   
   
   

tekst:foto:
UG Różan


 W dniu 12 czerwca 2009 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Różanie odbyło się wręczenie odznaczeń za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Agnieszka Kaczmarczyk wraz z Zastępcą USC Panią Marianną Janyszko, przywitał przybyłych gości, a aktu dekoracji dokonał Burmistrz Gminy Różan Jerzy Parciński.
    Wspólne 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to przykład dla młodych pokoleń, i za to  Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP medalami.W uroczystości udział wzięli również proboszcz parafii pw. Św. Anny ks. Ryszard Kłosiński, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Świderski, Sekretarz Gminy Barbara Gawianowska,  Skarbnik Bożena Deptuła, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Jan Szufleński oraz Dyrektor GOUK Janusz Chojnowski.
    Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze,  po oficjalnej części spotkania zorganizowany został poczęstunek dla zebranych oraz odbyła się część artystyczna przygotowana przez młodzież z GOUK w Różanie.

W tym roku jubileusz 50-lecia obchodziły następujące pary:
1.Jadwiga i Eugeniusz Napiórkowscy
2.Irena i Zygmunt Załęscy
3.Marianna i Wincenty Ponikiewscy
4.Krystyna i Witold Pszczoła
5.Alicja i Jan Szwarc
6.Józefa i Jan Świtalscy
7.Genowefa i Ryszard Chełstowscy

tekst/foto:
UG Różan


 W dniu 3 maja 2009 roku w Różanie odbyły się uroczystości obchodów Święta Konstytucji 3 Maja połączone z obchodami „Dnia Strażaka”.
Uroczystości rozpoczęły się zbiórką strażaków na placu przed budynkiem strażnicy w Różanie. Po zbiórce wszyscy zgromadzeni, na czele z Orkiestrą Strażacką z Różana, ulicami miasta przemaszerowali do Kościoła Parafialnego w Różanie na uroczystą mszę świętą. Następnie na Placu Obrońców Różana poświęcono nowy samochód strażacki OSP Mroczki-Rębiszewo.
Kolejnym punktem uroczystości było spotkanie strażaków w sali Gminnego Ośrodka Upowszechniania Kultury. Na spotkaniu dokonano wręczenia odznaczeń związkowych.
    Na sali obecni byli m.in. przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim, Prezesi oraz Strażacy z jednostek OSP działających na terenie gminy Różan, przedstawiciele władz samorządowych oraz prasy.

Odznaczenia otrzymali:

Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”:
- Kazimierz Napiórkowski – OSP Różan
- Witold Prusik – OSP Załuzie

Srebrny Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”:
- Piotr Krawczyk – OSP Różan
- Piotr Strzelecki – OSP Załuzie
- Jarosław Glinka – OSP Załuzie

Brązowy Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”:
- Stanisław Borucki – OSP Różan
- Czesław Brzuzy – OSP Mroczki-Rębiszewo
- Józef Pepłowski – OSP Mroczki-Rębiszewo
- Mieczysław Napiórkowski – OSP Mroczki-Rębiszewo

Odznaka „Strażak Wzorowy”:
- Kamil Załęski – OSP Różan
- Marcin Cychowski – OSP Różan
- Mariola Szymborska – OSP Różan
- Anita Budzyńska – OSP Różan
- Paweł Sławiński – OSP Różan
- Rafał Leszczyński – OSP Różan
- Milena Kmiołek – OSP Załuzie
- Sylwia Muszyńska – OPS Załuzie
- Agnieszka Kamińska – OSP Załuzie
- Rafał Kanclerz – OSP Załuzie
- Remigusz Kołakowski – OSP Mroczki-Rębiszewo
- Arkadiusz Świercz – OSP Mroczki-Rębiszewo
- Jerzy Pepłowski – OSP Mroczi-Rębiszewo
- Andrzej Załęski –OSP Mroczki-Rębiszewo

Złota Odznaka „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza":
- Paulina Szymborska – OSP Różan
- Łukasz Reszko – OSP Różan

Srebrna Odznaka „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza":
- Robert Chełstowski – OSP Różan
- Tomasz Leszczyński – OSP Różan

***

Od godziny 15:00 na Placu Obrońców Różana rozpoczęła się Majówka 2009 programem dla dzieci „Zielona Przygoda – czyli Jaś, Małgosia i Zielony Smok”, następnie wystąpił kabaret „Smak Mamrota – spektakl dla miłośników serialu Ranczo”, Irena Jarocka oraz na zakończenie zespół „Focus.”

więcej zdjęć dostępnych na www.gouk.pl

Tekst/foto:
UG Różan

 


 W dniu 20 kwietnia 2009 roku w Różanie przy Urzędzie Gminy, w Mammobusie przeprowadzone zostały bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat bez skierowania, które w ostatnich 24 miesiącach nie wykonywały mammografii.
    Możliwe było również wykonanie badania ze skierowaniem przez pozostałe kobiety za odpłatnością 80 zł.
Przebadano 77 kobiet w ramach badań profilaktycznych przesiewowych (bez skierowań) i 1 badanie wykonano odpłatnie (ze skierowaniem).
    Badanie zorganizowane zostało przez Klinikę Medyczną IBIS z Warszawy przy współpracy Burmistrza Gminy Różan.

Tekst/foto:
UG Różan


  W dniu 17 marca 2009 roku  w Ostrołęce odbyło się spotkanie Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego z samorządowcami z terenu  powiatu ostrołęckiego, makowskiego oraz przasnyskiego z udziałem przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji i Państwowej Straży Pożarnej.
Na spotkaniu tym gmina Różan, obok gminy Krasnosielc z terenu powiatu makowskiego, otrzymała podziękowania za okazane wsparcia finansowe dla policji i straży pożarnej.

UG Różan

 

Możesz zadać pytanie
Burmistrzowi korzystając z naszego serwisu internetowego.


zadaj pytanie »

logo_esesja

   

MapaGminy_02_z

wrota_mazowsza_logo

inf_bw

inf_asi

baner_www 


wfosigw_osp_roz

wfosigw_osp_zal

www_azbest_2014_ok

www_azbest_2014_2

osp_rozan_wfosigw

wfos_azb_2015

wfos_konk_ekol_2015

wfosigw_pgn

oiuwza_2016_wfosigw

wfosigw_kan_dysz_2016

wfosigw_konk_II_2016

wfosigw_osp_mr_2016